שמירה ותחזוקה על דקים עשויי עצים שונים

Depositphotos_26126983_m-2015

סגנונות הדק האירופאים והאמריקאיים הפכו לפופולאריים למדי בארץ, כאשר בעת האחרונה ניתן לראות רבים הבוחרים לקרוא לאיש מקצוע שיבנה עבורם דק מתאים בחצרות ומרפסות הבית. יש ברשותכם דק? ייתכן שגם אתם הגעתם לאחרונה למסקנה כי הדק שלכם התיישן מעט, תוך איבוד הברק הטבעי שלו. זה הזמן, אם כך, להזמין חברה מקצועית המציעה לא פחות משירות חידוש דקים מקצועי.

חידוש דקים ותחזוקתם

מי שמחליט לבנות דק סינתטי או דק עץ לבית, בוודאי חשב לפני כן על הבזבוז האיום והמיותר במים ועל החיסכון שניתן לבצע באמצעות התקנת דק. ייתכן שהוא חשב דווקא על הוספה או שינוי עיצוב הבית – תוך מתן הופך כפרי יותר, שישרה אווירה ביתית וחמימה. מסיבות אלו, ואף יותר, ראי לתחזק את הדק שברשותכם, שהרי לא ידוע כל פתרון אחר המאפשר שימור של מראה הדק מלא הברק.

על אף שדקים סינתטיים אינם צריכים תחזוקה ומסתפקים בסמרטוט רטוב שמועבר עליהם מפעם לפעם על מנת להשיב לדק מראה מבריק, הרי שדקים עשויי עץ רך דורשים תחזוקה שוטפת באמצעות תכשירים מיוחדים, כמו גם חידוש הדק מדי תקופה מסוימת, לטובת מראה מיטבי של העץ.

ראוי לדעת, כי במידה שבחרתם דק עשוי עץ קשה, הרי שהחומרים שישמשו אתכם לחידושו יהיו יקרים פחות וגם פעולות תחזוקה ידרשו בתדירות שאינה גדולה מאחת לחודש.

כללים חשובים לחידוש דקים

בוודאי הגעתם לכאן על מנת ללמוד יותר על חידוש דקים ותהליך התחזוקה שלהם. ראוי שתתחילו מהבנה של מספרי כללים בסיסיים, שהם בגדר חובה לכל מי שמחזיק דקים בביתו:

  • מדי תקופה (כתלות בסוג העץ) יש למשוח הדק בשמן ייעודי. מדובר כאן על שמן שקוף שניתן לרכוש ישירות בחנות דקים והיצרנים. ראוי לציין כי משיחת שמן, מריחת לקה ושימוש בצבע עץ אינם זהים כלל. שימוש בצבע עץ או בלכה עשוי לגרום לדק נזקים כגון התקלפות מהירה וסדיקה. חבל לקחת את הסיכון הזה. השתמשו רק בחומרים המיועדים לדקים מבלי לנסות "לאלתר" פתרונות אחרים ולכאורה זולים יותר, שהרי "הזול הוא יקר".
  • החליטו ביניכם לבין עצמכם מדוע ברצונכם לחדש את הדקים. האם ברצונכם להשיב להם את מראהו הצעיר והמבריק? האם אתם אוהבים את הצבע הדהוי המעניק לעץ הקשה מראה עץ מרשים, ישן וקלאסי ובכל זאת אתם חשים כי יש לחדש את הדק בזמן הקרוב? דעו כי במידה שברשותכם דק עשוי עץ קשה, הוא יישמר גם במידה שלא תחדשו אותו.