45

עשה זאת בעצמך – ההכנות הדרושות להתקנת דק

לפני שאנו מתחילים בהתקנת הדק, ישנם מספרים אלמנטים הנדרשים מאיתנו, על מנת שנוכל להתחיל לעבוד בצורה האופטימלית והיעיליה ביותר. להלן מספר הכנות הדרושות להתקנת הדק:

דברים אשר חייבים לקחת בחשבון לפני שמתחילים לעבוד-

כלים הנדרשים לביצוע ההתקנה – להתקנת הדק נשתמש בברגים 5/80. ההתקנה תבוצע על תשתית של 5/10.

יש לוודא כי גובה הדק הוא מעל 15 ס"מ מעל פני הקרקע. (על מנת למנוע בעיות עתידיות כמו הצטברות נוזלים ולחות למשל)

יש להבין על איזה משטח אנחנו עומדים להתקין את הדק. קיימות בפנינו למעשה שתי אפשרויות למשטחים עליהם ניתן להתקין את הדק.

משטח אדמה – משטח אשר בו אנחנו מתקינים את הדק על האדמה. לכן נצטרך ליישר אותה, לנקות אותה מעשבים שוטים, וליצור מצב כי האדמה שטוחה, ישרה וניתן להתחיל במלאכת ההתקנה. מומלץ להשתמש במקוש על מנת לחפור באדמה את הגודל הרצוי, שבו נרכיב את התשתית.

במצב בו אתם מתקינים את הדק על האדמה מומלץ לפרוס יריעה מיוחדת על מנעת למנוע מצב בו צמחייה לא רצויה מתחילה לצמוח לנו בין חריצי הדק.

משטח קשה – הכוונה למשטח בטון או ריצוף. במשטח שכזה אין לנו צורך ליצוק יסודות, אלא נציב רגליים יעודיות על המשטח ועליהם נרכיב את התשתית. יחד עם זאת, חשוב לוודא כי בהתקנת דק על משטח קשה, אתם מעגנים את היסודות. חשוב מאוד להקפיד על נושא זה, שכן הדק עם השנים יכול להתחיל "לזוז", בוודאי בצורה לא רצויה, אם לא נדאג לחזק ולעגן אותו מראש, דבר אשר יהפוך לא בטיחותי, מסוכן, ועלול לגרור מאיתנו הוצאות כספיות לא רצויות.

חשוב להבין היכן מתקינים את הדק, על איזה משטח ולהערך בהתאם.

מאוד מומלץ לפני שאתם מתחילים לעבוד, ליצור לכם איזשהי סקיצה אשר תאפשר לכם להיות מוכנים ככל הניתן. אל תשאירו דברים פתוחים, תדאגו שיהיו לכם את כלי העבודה המתאימים, תעברו על התוכניות שלכם, קבלו טיפים מאנשי מקצוע מומלצים, וצאו לדרך, רק אחרי שאתם בטוחים שכל השלבים ברורים לכם. בהצלחה!

cef53b29a55085a

דקים לגינה

הגינה שלנו (למי שיש לו אחת), היא מקום מיוחד. אוהבי הגינות יודעים כי נכנסו לעולם הגינון מתוך אהבה לטיפול, והשקעה בצומח ובדומם. מי שברשותו גינה פרטית יודע לספר גם כי ההשקעה הזו איננה דבר זול. הן בכסף, והן בזמן. המון מוצרים משויכים לגינת הבית שלנו, ואחד מהם הוא קיומם של דקים לגינה. הדקים, הינם מוטות עץ בגדלים ורחבים שונים, החתוכים בצורה אשר מותאמת לשטח עליהם הם עתידים להיבנות. הדק עשוי לרוב מעץ טבעי או סינטטי, ומשמש בעיקר לשטחים מחוץ למבנים, ומסביב להם. דקים לגינה הפכו בשנים האחרונות לדבר שכיח בארצנו ובכלל, הן בשל פשטות ההרכבה והן בשל היכולות העיצוריות הרבות שלהם. מה היתרון בשימוש דקים לגינה ? אחד היתרונות בשימוש בדקים לגינה של הבית ובכלל הוא היכולת לווסת את הגובה שלהם מעל כל משטח. נניח כי הבית שלכם סובב סביב אדמה איננה מוצקה. והיה ורציתם לייצר שביל כניסה מגדר הכניסה ועד הבית עצמו – שימוש בדק הוא פתרון מעולה עבורכם. הדק, יכול להיות מונח על מוטות תומכות בכל סוג של אדמה, וליצור איזון בין הגבהים השונים אשר בין המקומות המסוימים. בנוסף לכך, שימוש בדקים לגינה הוא טוב מאוד בניקוי פסולת קטנה. אפר ואבק נכנסים בין החריצים של העץ ובכך מסייעים בניקויו. יתרון נוסף בשימוש בדקים בגינת ביתנו הוא בהתקנה הקלה שלו. בשל זמינותו בטבע, הדקים הם מוצר שמאוד קל להעביר ממקום למקום. בכך הוא מוזיל את המחיר עבור כל הבנייה, והופך להיות מאוד נפוץ בגינות. האם שימוש בדקים לגינה עוזר לעיצוב של הבית ? הדקים הם מוצר מאוד בולט. מעבר לעובדה שהם הרצפה עליה אנו דורכים, יש להם נוכחות משל עצמם והם בולטים בשטח. משכך, הם אמורים להיות משלימים את העיצוב של כל הבית כולו. דקים לגינה צריכים להיבנות בצורה נכונה, כך שלא יושפעו מהאלמנטים שסביבם, אלא יהוו להם הרמוניה לצידם. כלומר, הגינה שלנו צריכה להיבנות לצד הדק ולא כגורם זר. אם בנינו את הגינה עצמה טרם החלטנו על קיום משטח דק לבית, ננסה להתאים את הגוון של הדק החדש לקו הצבע הדומיננטי של הגינה שלנו. מה חשוב לדעת בעת התקנת דקים לגינה ? כמו בכל תחום, יש לשים לב ודגש על בטיחות. חובה להיעזר במתקין דקים לגינה אשר ביצע לא אחת התקנה בגינה פרטית או ציבורית. אנו לא נרצה שאחת המוטות ייפול לפתע כאשר אדם זה או אחר יפסע על גביו. לכן הקפידו להיעזר בחברה מוסמכת שתיתן לכם גם פתרונות עיצוביים לדק, וגם פתרונות בטיחות בעלי תקן מחמיר. דקים לגינה הם בהחלט מבנים נכונים ומותאמים לכל גינה שהיא כמעט, ושימוש נכון בעזרתם יעניק לכם תוצאה של גינה מושלמת.
0d9a216a5fcd6ce

מהו דק קומרו

דק קומרו הינו מרכב של קורות עץ המשמשות לתעשייה אצלנו בארץ שמקורו באפריקה שם קיימים עצי איפאה שגובהם 50 מטרים, העצים נחשבים עצים עמידים במיוחד מפני האקלים והם נקראים גם עצי איפאה טבקו. אבל כיצד משמש העץ לבנייה בארץ? התשובות בהמשך … דק קומרו הוא דק העשוי מחומר עץ שנחשב כחומר הגלם האיכותי ביותר בתעשיית העץ, החומר נחשב כה איכותי משום שהוא עמיד מאד מפני שחיקה והוא מתאים ביותר כמשטח שאינו זקוק לתחזוקה רבה או צביעה מחודשת מידי שנה. מלבד ההתאמה של סוג העץ בו משתמשים לדק שמגיע מדרום אפריקה לישראל, העץ אינו דורש תחזוקה רבה והוא עמיד מאד ואיתן לכל סוגי האקלים הקיימים . למה מתאים דק קומרו? דק קומרו הוא דק בעל משטחים יפיפיים והוא נראה מעט מסיבי, על כן הדק מתאים לבניית מדרגות, מרפסות, במות, פלטפורמות, ריצוף סביב בריכות, ג'קוזי, סאונות, כניסות לבתים, פינות חמד, פינות ישיבה, ספסלים, שולחנות, חופות עמודים ואפילו גדרות. המראה הראשוני של הדק הוא חום צהבהב אך ניתן לצבוע אותו במגוון צבעים ולהתאים אותו למגוון עיצובים. הדק מתאים לעיצוב של מגוון מבנים כמו: מבנים פרטיים, מסעדות, אולמות, אירועים, בתי נופש, מלונות ועוד. מדוע קומרו כל כך פופולארי בבנייה הדק קומרו צבר פופולאריות בשנים האחרונות משום שהוא נחשב מאד עמיד ואיכותי, מראהו מיוחד מאד וניתן לצבוע אותו במגוון גוונים והוא ידידותי מאד לשימוש. הדק עמיד מאד באקלים והוא נוח להרכבה ועיצוב והמראה של הדק בסופו של עניין מתקבל כמראה מאד יוקרתי ואיכותו ועלויות התחזוקה שלו אינן גבוהות במיוחד. אחד היתרונות הבולטים בחומר הוא שעם השנים אין שינויים בחומר והוא שומר על מראהו החיצוני ועל צבעו המקורי. מלבד זאת הדק קומרו נעים מאד למגע וניתן לצעוד על גביו ללא נעליים או לרבוץ על גביו בשפת הבריכה בימי קיץ לוהטים, והמראה של הדק מאפשר הרגשה של נופש תמידי והוא משרה תחושת רוגע, כיף ויוקרה בכל זמן. איך מעצבים באמצעות דק קומרו הדק קומרו הוא בעל מראה צפוף יותר מדק סינטטי או דק מעץ רגיל והוא מאפשר מראה מסיבי ועשיר יותר. הדק מתאים בדרך כלל למשטחים גדולים אך ניתן לבנות איתו במקצועיות גם אלמנטים קטנים יותר. את הדק ניתן לצפות בלכה מבריקה למראה עשיר בלכה בגימור מט למראה הטבעי, את העיצוב של הדק לא חובה לבצע בשכירת מעצב פנים וניתן להיעזר באנשי המקצוע על מנת לתכנן עיצוב חוץ של הדק – זאת משום שלאנשי המקצוע יש ניסיון של שנים בעיצוב מרפסות ודקים לבתים פרטיים ומבנים שונים. חשוב לבצע השוואת מחירים לפני רכישת החומרים ולקבל הצעת מחיר בכתב על מנת לבטח עבודה אמינה עם אחריות ומינימום הוצאות תוך שמירה על הסביבה.