גדר עץ לגינה

גדר עץ לבנה בגינה אליה נביט מן החלון בזמן שנאפה פאי תפוחים בזמן שהילדים ישחקו בחדווה עם הכלב שלנו – היא פנטזייה אולטימטיבית שיש לרוב האנשים. אך כיצד מתחילים בבניית גדר שתתאים לכם ולצרכים שלכם? אילו סוגי גדרות קיימים? ומה קורה אם אנו זקוקים לגזר עץ בטיחותית? הכל על גדר עץ לגינה שלכם ….

איזה סוגי גדר עץ יש לגינה?

לגינה אנו יכולים לבחור אינספור גדרות בסוגים שונים: הגדרות הינם בגבהים שונים ומוטות הגדר בצפיפויות שונות. גדר קלאסית לגינה מתאפיינת בלוחות עץ עבים יחסים הרחוקים אחד מהשני מרחק של 30 ס"מ והם מחודדים בקצותיהם וגובהם מטר. את הגדרות צובעים בלבן או בצבעי עץ טבע וכיום ישנה נטייה לגדרות עץ גבוהים יותר בצפיפות גבוהות ולעיתים אף ללא מרווחים כלל. גדר פשוטה לגינת ירק ניתן לבנות בקלות כגדר קטנה בנויה מקרשים קטנים בעלת שני עמודי אמצע מאוזנים שעליהם פזורים ברווחים אחידים קרשים נוספים מאונכים וצבועים בלבן. והמראה שנקבל הוא מראה מקסים וכפרי שייתחם את הגינה וייתן לה רוך ומתיקות.

איך בונים גדר עץ לגינה

-את גדר הגינה יש לתכנן מבחינת הפתחים שנרצה בה ומיקום היתדות כאשר היתדות מהוות משקופים בפתחי הגדר. – לאחר מכן יש למתוח חוט שיגדיר את מיקום ואורך הגדר שם נתקע את היתדות. – את היתדות ניתן לקבע באמצעות בטון ויציקתו והברגת היתדות אל יציקת הבטון באמצעות מקדח 10. – כדי לבנות גדר עץ לגינה יש להצטייד בקורות עץ אותן אפשר לרכוש כבר מוכנות לגדר עץ או להכין אותן כבר מראש לגדר העץ, בעמודי מתכת וברגי ג'מבו כמו גם ברגים קודחים ויתדות. – את היתדות מכניסים לאדמה במרווחים שתקבעו מראש ועליהם להיות ברווחים מדויקים ובין כל יתד יש לפרוס יריעות בד. – את קורות העץ יש לצבוע לפני תחילת העבודה. – לרוחב הקונסטרוקציה יש להתקין עמוד רוחב ונקבע אותו אל היתדות באמצעות קדיחת בורג 40 מ"מ. – לאחר שקיבענו את העמודים מתחילים להרכיב את קרשי העץ על גבי היתדות ועמודי הרוחב – גם כאן מחברים עמוד קרש לרוחב ואת שאר הקרשים מחברים בצורה אנכית במרווחים שתקבעו. – את הקרשים מבריגים באמצעות ברגים באורך 35 מ"מ.

ברכישת הציוד לבניית הגדר מוטב להיעזר באנשי המקצוע שבחנות כלי העבודה והבניין על מנת לקבל ייעוץ מקצועי לבניית הגדר באופן מקצועי ומושלם.

 

מהי גדר בטיחותית לגינה

גדר בטיחותית לגינה תבנה באותו אופן ואפשר להוסיף מעליה גדר תיל או להוסיף לגובהה. לגדר ניתן להוסיף שער מסיבי עם מנעול והמהדרין יוכלו להוסיף גם מצלמות אבטחה, עצים חזקים מספיק יכולים להוות אבטחה יעילה מפני פריצות והסתננויות לשטח אותו תרצו לגדר.

בהצלחה!

גדר הפרדה לגינה בין שכנים
גדר הפרדה לגינה בין שכנים