פרגולה חשמלית

התחום הרחב של מוצרי הצללה ופרגולות איננו קופא על שמריו לעולם. ניתן להבחין בכניסה מתמדת של מוצרים חדשים לרבות חומרי גלם חדישים אל התחום אשר מרחיבים משמעותית את היצע האפשרויות שעומד לרשות קהל הלקוחות. לאחרונה נוסף היבט חדש, מרגש ומתקדם אל תחום המוצרים הוותיקים שמזוהה עם פרגולה חשמליות בעלות מערכת הפעלה חשמלית. יותר מערכות כיום בוחרות לאמץ לחיקן הפעלה חשמלית לצד שיטות אחרות להפעלה מרחוק, על מנת שיהיה אפשר לעשות בהן שימוש בבתים חכמים.

התפתחות הטכנולוגיה בענף מוצרי ההצללה

הטכנולוגיות הנ"ל מיושמות גם בשערים חשמליים, במערכות מיזוג אוויר והסקה, בווילונות ובתריסים וכדומה. ההתפתחות של סוככים ממתכת שנעשים מאלומיניום לצד הסוככים הישנים יותר מחומרי עץ, העניקה הזדמנות נהדרת לשלב גם בעולם הזה את מערכת ההפעלה החשמלית, ובכך למעשה הצעידו קדימה את התחום על בסיס הטכנולוגיה שמאפיינת את אותם הבתים החכמים. למרות שאפשר לבנות קירוי מסוגים שונים עבור פרגולות אלומיניום, בכל זאת כאשר מדובר על פרגולות מעין אלו המבנה שלהן הוא קלאסי ועשוי מעץ.

עץ

דרכי שליטה על הרפרפות

מבנה זה מתאפיין בקורות דמויות רפרפות שנעשות מאלומיניום ולא מקורות עץ, בגג של הפרגולה. אין כמובן דרך לשלוט על כיוון הרפרפות וגם לא על מידת פתיחתן או סגירתן במבנה עץ לאחר תום הבנייה. אולם פרגולה חשמליות מאלומיניום, הן בעלות רפרפות שמבחינת הקירוי הן דינאמיות וניתנות להזזה על ידי שלט רחוק או כפתורי שליטה. בעזרת מנגנונים אלו ניתן לשנות את הזווית של הרפרפות על פי כמות האור הרצויה, ובחלק מהמקרים ניתן גם לסגור את הרפרפות לגמרי ועל ידי כך ליהנות מגג אטום בצורה מלאה.

יתרונות

ניתן לומר למעשה כי הקירוי של פרגולות חשמליות דומה מאד לתריס חלון. זאת מבחינת האפשרות להניע את הרפרפות של התריס על מידת האור, ההצללה או האיטום הנדרש באותו הרגע. יש יתרונות רבים לדינאמיות בתצורה של הגג. אחד מהם נובע מכך שאין עוד צורך לבחור בין גג אטום ושטוח ללא אפשרות חדירה של קרני שמש ובין גג פרגולה קלאסי שמאפשר חדירה של שמש תמיד.