הוראות התקנת דק סינטטי

Built new wooden terrace

Built new wooden terrace

דק סינטטי הוא דק שאינו מצריך עץ כבד ועבודה מאד מסובכת ולעיתים עם מעט הדרכה גם אין צורך באנשי מקצוע על מנת להתקין דק שישמש אותנו בכניסה לבית, בחצר האחורית ליד הבריכה או הג'קוזי והיכן שרק נחפוץ. את הדק הסינטטי ניתן להרכיב עם מעט הגיון, כלים מתאימים עזרה מחבר וחוש בנייה מפותח קלות – אז מהן הוראות התקנת דק סינטטי.

בתחילה ישנם מספר כלי עבודה חשובים שצריכים להיות בסביבותינו שאנו מתקינים דק סינטטי

פטיש איכותי – יש לשים לב כי הפטיש מתאים לעבודה וקל לעבודה, שראשו יציב ואינו משתחרר בקלות וכי הוא אינו חלוד. מקדחה – מקדחה בטיחותית בעלת תו תקן שתהיה נוחה לעבודה עם כבל מאריך לגישה נוחה לכלל המקומות והמשטחים בדק בהם נרצה לעמוד ולקדוח. מברגה – מברגה טובה ומשוכללת תעזור לנו לעבוד מהר יותר ובצורה יעילה הרבה יותר. מסור חיתוך – מסור עגול לחיתוך יעזור לנו מאד בשלב חיתוך האלמנטים, הגימור והפינישים האחרונים בבניית הדק. פלס – הפלס ידאג להרכבה וחיתוך ישרים של הדק. נייר שיוף – הנייר יוודא כי הדק שלנו חלק וכי החלקים אינו בולטים או מחוספסים. טוש סימון – טוש מחיק עימו ניתן לסמן ולתכנן יקל עלינו בשלבי התכנון ובניית הדק. דבק סופר חזק – דבק מקצועי עימו נוכל להדביק את האלמנטים והלוחות צמוד ככל האפשר אל הקרשים שנמצאים מתחת לדק הסינטטי. ברגים ומסמרים – הקפידו על ברגים ומסמרים טובים. אלה חומרים שבלעדיהם לא ניתן להשלים את המלאכה. או פשוט במילים אחרות … בעל מקצוע אמין, זמין ומקצועי ללא פשרות

Built new wooden terrace

כיצד מרכיבים את הדקים על גבי קרשי הבסיס

בדקו מהו הגודל של הדק ומה השטח שתרצו להשאיר מסביבו הרצוי ושרטטו אותו על גבי נייר. כדי להתחיל במלאכת התקנת הדק יש לשים לב כי אנו עובדים על בסיס טוב ויציב של קרשים שמטרתם לשמש בסיס לדק הסינטטי. – הקרשים יונחו בתחילה במרווחים ועליהם יונח הדק הסינטטי ויש לוודא כי הדק נמוך מהמבנה ולמנוע בסיס לח עליו יונח הדק. – את הקרשים של הדק הסינטטי הניחו במרחקים קטנים אחד מהשני ותוכלו לבדוק אם תרצו להרכיב את האלמנטים באופן ישר או באלכסון. – את הדקים יש להניח על גבי הקרשים במרווחים של 65 מילימטרים – ברווחים ינועו בעתיד מים. – את הדקים יש לחזק עם ברגים על מנת שיחוזקו לקרשי הבסיס עליהם הנחתם את הלוחות דק, ועל מנת להצניע את הברגים יש להבריגם לעומק הקרש עם פטיש ולכסות אותם. – את הגבולות הנותרים יש לנסר באמצעות המסור ולהדביק לגימור מושלם את הקצוות כלפי פנים. חשוב כי המראה יהיה הדוק ומושלם.

אם אינכם בטוחים בהרכבה תוכלו תמיד לגשת לחנויות המתמחות בחומרי בניין או בכלי עבודה ולהתייעץ לגבי הרכבת דק סינטטי שם תוכלו לקבל הסבר קפדני על אופן ההרכבה.