דק סינטטי – מה זה אומר?

Depositphotos_5569803_original

אם אתם מחפשים דק לחצר או לגינה בבית, ונתקלתם במונח דק סינטטי, ואינכם יודעים מה המשמעות, הנה הסבר קצר שיסביר את הדברים. ככלל, דק הוא מונח גג לריצוף עץ של שטח חיצוני. הדק הקלאסי הוא דק העשוי רצועות, רצועות של עץ אורן, עץ אלון, עץ איפאה, עץ טיק וכדומה, ואלו נבדלים זה מזה במרקם, בצבע הבסיס, ברמת החוזק והגמישות, בעמידות בפני דפורמציות ועיוותים בגין עומס פיזי ופגעי מזג אוויר וכדומה. לצד זאת, קיים גם הדק הסינטטי. דק זה הוא דק המבוסס על רצועות, רצועות שעשויות מחומר פולימרי פלסטי קשיח המדמה באופן מלא את העץ המקורי.

מחיר ועמידות לאורך זמן

את המשמעות של התקנת דק סינטטי במקום דק עץ מקורי אפשר לפרוט למספר פרמטרים. תחילה, מחירו של דק סינטטי הוא נמוך יותר ממרבית הדקים, ויכול לספק לכם תחליף זול ואיכותי לדק עץ מקורי. הדק עשוי אמנם מחומרים פולימריים קשיחים וחזקים, אך כמו כל חומר פלסטי, הוא רגיש יותר ממרבית סוגי העץ לדפורמציות ועיוותים. אין זה אומר שהדק שלכם יתעוות בצורה משמעותית כבר לאחר התקנתו, אך בראייה לשנים ארוכות, דק זה רגיש יותר מאשר מרבית הדקים העציים הקלאסיים.

המראה, התחושה והאווירה הכפרית

מעבר לכך, ההבדל המשמעותי ביותר בין דק סינטטי ובין דק עץ קלאסי הוא התחושה, העיצוב והאווירה של הדק. דק עץ קלאסי מיועד להעניק מראה כפרי, תחושה כפרית ואווירה כפרית הנוצרות לא רק על ידי המראה, אלא גם תחושת המגע, הריח והניואנסים הקטנים שאי אפשר לחקות אותם בצורה מלאכותית. דק סינטטי לעומת זאת, הוא דק מלאכותי לכל דבר, ולכן נעדר תחושת הכפריות שיודע דק עץ לספק.

הפתרון המתאים לאנשים רבים

אחרי שאמרנו את זה, לא כולם מחפשים את המראה הכפרי, ואנשים רבים מעדיפים דווקא ריצוף אבן, או כל פתרון סינטטי אחר שיכול לספק להם פתרון זול, נוח, איכותי וגם אסתטי. מאחר ומדובר במוצר סינטטי, ניתן להזמין אותו במגוון רחב של עיצובים עם עובי רצועות שונה, גוונים שונים, מרקמים שונים וכדומה.