דקים לגינה ועצים מומלצים

דקים לגינה אפשר לבנות מסוגים שונים של עץ, כאשר בארץ, השכיחים ביותר הם עץ איפאה ועץ אורן. סוג העץ ישפיע על צבע הדק ואיכותו. בבואנו להחליט על מיקום התקנת הדק, ראוי לשקול גם את סוג העץ, שהרי לכל עץ תכונות ייחודיות. רצוי להתאים את סוג העץ לסביבה בה יותקן. באם הדק מיועד לסביבה רטובה (למשל, סביב בריכה או מזרקה) מומלץ להשתמש בדק קשיח ועמיד, למשל – דק עשוי איפאה. במידה שהאמור בדק שתפקידו עיצובי בעיקר, או הענקת משטח ישיבה נוח בגינה, רצוי להשתמש בדק אורן.

ייצור דקים בשיטות מודרניות

דקים מיוצרים באופני ייצור שונים ועיבודם מבוצע בכלים מתקדמים – מה שמביא לאיכות מוצר גבוהה למדי, המאפשרת עמידה בתנאים קיצוניים של מזג אוויר. רבים הם הדקים המותקנים בחצרות וגינות; הם חשופים ללחות, רוח, שמש, גשם ועוד. עליהם להיות עמידים בפני אלו לאורך זמן וקיים צורך לתחזקם על מנת לשמור על רעננותם. דקים מעניקים מענה לבעיות שונות הצצות במשטחי דריכה העשויים חומרים אחרים. הם לא מחליקים, ניתן לצעוד עליהם אף ללא נעליים, הן בימי הקיץ הלוהטים והן בימי החורף הגשומים. אפשר להתהלך על דק כדי להימנע מהבוץ הנוצר בחצר במזג אוויר רטוב.

שילוב של דקים עם מוצרים אחרים

דקים משתלבים נהדר עם חומרי בנייה וחומרי חיפוי כדוגמת –זכוכית, אבן, מתכת ועוד. אפשר לבנות דק מעץ, הכולל פרגולה עשוית חומרים אחרים, תוך שהכל נראה יפה והרמוני. אפשר להניח דק על שפתה של בריכה ביתית עם מים כחולים צלולים עד אינסוף, כאשר מהצד השני – כרי דשא טבעי, תוך שהשילוב של דק חום עם מים כחלחלים ודשא ירקרק יוצר מראה וחן בהם קשה להתחרות. אפשר לשלב ריהוט אלומיניום או פלסטיק בצבעים שונים על משטק דק בצבע חום, תוך ששילוב הצבעים הנהדר יעניק אווירת נופש וחופש ביתי, בכל חלל המתחם.

סוגי דק

הדק עשוי מחומרים סינתטיים או מעץ טבעי – והינו עמיד בפני פגעי מזג אוויר קיצוני. כאשר מדובר בדק עשוי עץ, הרי שהעץ יהיה מעובד וצבע צבעים מיוחדים, כאשר כל שנדרש הוא טיפולי תחזוקה, בהתאמה להוראות היצרן והמשווק. ניתן לקבל מידע רב באינטרנט אודות נושאים רבים הקשורים בדק. באם אינכם מבינים גדולים בדקים, ראוי שתיצרו קשר עם אלו המנוסים בכך – רצוי עם חברים קרובים או רחוקים. באם אינכם מוצאים כאלו, תוכלו תמיד להיעזר באינטרנט.