מי מאיתנו לא אוהב לשבת ולהירגע באיזור בריכה נעימה, במתחם נקי אשר נותן תחושה טובה? כולנו כנראה. אחד המקומות בהם אנשים נוטים ללכת כדי להירגע הוא בריכות שחייה. איזורים בהם קיימות בריכות נמצאים מסביבנו. כאשר אדם רוצה להרגיע את הנפש שלו בבריכה הוא לא שוחה בכל הזמן. הוא גם נהנה לשבת בצילה, ולהביט במים הנדים הלוך ושוב. האזורים שמסביב לבריכות השחייה לרוב משופעים במשטחי דקים. דקים לבריכה הם מוצר נפוץ מאוד. הדק בעל גוון העץ משלים את הכחול הבוהק של הבריכה, ובכך מעניק אווירה מושלמת. השימוש בדקים בבריכות הפך בשנים האחרונות לכה שכיח, עד שנדמה שחלק מתהליך בנייה של בריכה חייב להיעשות בכפוף לדק לצידו.

the planking of a swimming pool with shallow depth of field

היכן נוכל למצוא דקים לבריכה ?

בריכות נמצאות גם בבתים פרטיים, וגם במוסדות ציבוריים. וכך גם הדקים. דקים לבריכה נוכל למצור אפוא בשני המקומות הללו. גם הפרטי וגם הציבורי. בבתים פרטיים, נבחין לרוב באיזור מגודר הסובב ממש סביב הבריכה וזהו. ללא המשך לגינה בדרך כלל. הסיבה היא הרצון להדגיש את האזור של הבריכה, ולגדר עבורנו איפה הבריכה מתחילה והיכן היא מסתיימת.

בבניינים ומוסדות ציבור, הבריכות מתחלקות לסוגים שונים. נניח כי בבתי מלון יש רצון לעצב את הדקים כך שיובילו אל הבריכה עצמה. לשם כך הדקים יימשכו לעבר אורך גדול יותר מאשר רק סביב הבריכה. יצוין עוד כי ברור שבמקומות ציבוריים, שטח הגינה הפתוח רחב יותר בדרך כלל, מהשטח בבית הפרטי, ובשל כך יש יותר אפשרות לשחק עם האורך והמרחב עליו יונחו הדקים לברכיה עצמם.

slideshow_45

מאילו סוגים עשויים דקים לבריכה בדרך כלל ?

מכיוון שבבריכה ישנם מים רבים, עובדה זו הביאה לבניית דקים סינטטיים מסביב להם. הדק המלאכותי, יכול להיבנות בצורה כזו שהוא משמר עת עצמו, ופחות רגיש למים ולפגעי מזג אוויר. למשל, הדק החם בשילוב נתזי מים בצורה עקבית, יכול להזיק במהירות לחומר ולעץ, ולכן מומלץ להימנע מכך. שימוש באמצעות דקים סינטטיים מלאכותיים, יעזור להפחית את הפגעים העתידיים ולשמר את הדקים לבריכה לאורך זמן רב יותר.

בנוסף, דקים לבריכה העשויים בצורה זו חוסכים לנו המון כסף בשנה, בשל העלות הזולה יחסית לתחזוקתם. דקים כאלו לא יאלצו אותנו לצבוע אותם, ולשמן אותם.

 

מה כדאי לבצע טרם בניית דקים לבריכה ?

לבסוף, הדבר המהותי ביותר שייתן לנו את הבחירה הנכונה לסוג הדק אותו אנחנו נתקין בבריכה שלנו היא היכולת ללכת למקומות בהם מתוקנים כבר דקים לבריכה, לראות ולשאול את השאלות הנכונות. מחקר קצר שכזה ייתן לנו שקט נפשי וכוח להתחיל לבנות את הדק של הבריכה שלנו בצורה היעילה ביותר, והבטוחה ביותר עבורנו ועבור הסובבים לנו.