דק

אז יש לכם דק יציב ביותר, אך לא פשוט להתקין אותו על מרפסת בטון בחלק הקדמי של הבית, ותמיד רציתם להתקין דק שנראה יותר חם ומזמין. הפתרון המתבקש הוא להחליף את רצפת הבטון בדק עץ, הנחשב ללא ספק לעיצוב חם, טוב ויפה יותר מבטון.

ואם אתה שומר עליו כמו שצריך, הוא יכול להחזיק מעמד מספר עשורים בקלות לפני שתצטרך להחליף חלקים ממנו פה ושם. החיסרון בהתקנת דק על בטון, כמובן, הוא המחויבות לשמור עליו באופן קבוע, וכשאומרים קבוע, מתכוונים לניקוי יסודי או צביעה מחדש אחת לשנתיים או שלוש.

עיתוי החלפת דק

התקנת דק על בטון ניתנת לביצוע באחת משתי שיטות: להרוס את מרפסת הבטון לחלוטין ולבנות עליה דק ממאה אחוזים דק, או להשתמש בבטון כבסיס ופשוט להוסיף עליו עץ. כשהבטון במצב טוב, הוא מציע בסיס מוצק כך שניתן לשמור אותו ופשוט לכסות את הכול עם דק עץ.

בניית דק עץ בשיטה זו מציעה את היתרון של חוסר הדאגות מפני חפירת יסודות, הנחת הקורות וציפוי חומרי איטום. אך יש לדאוג למדרון התקין של מרפסת הבטון, ולאפשר ניקוז טוב של מים, להבטחת חלקים כלשהם הנתונים לאיגום מים אפשרי, וטיפול נגדי.

עשה כמיטב יכולתך על מנת להגן על העץ מפני התרחשויות אלו. התייעץ עם המומחים, רשום את הערותיהם, התבונן בצילומי התקנת דק על בטון וזכור שתמיד יש מקום לשיפור. אם אתה הולך לבנות דק בשיטה זו זכור כלל חשוב באמת:

השקעת עשר דקות נוספות במריחת חומר טוב נוגד מים בשלב זה, תחסוך לך כאבי ראש, המון שעות עבודה, ושפע שקלים בחיסכון המחירים הדרושים להחלפת החומרים.

חומרים, כלים ושאר ירקות

החומר להתקנת דק על בטון הוא די ברור – עץ. ושיהיה בשפע. כשאתה הולך לקנות את החומרים, ודא שאתה מקבל לפחות עשרה עד 15% תוספת של הכול, במחיר מבצע, היות וקורה שיהיו לך מספר קרשים שאינם נראים טוב, אינם ישרים לחלוטים, וגם אם הם זמינים בדפוסים רצופים, הם עשויים להתעוות מעט בשמש אם הם נותרו ללא שימוש במשך ימים ספורים. אותו הדבר חל על ברגים, רכוש אותם בשפע.

 

אמצעי הגנה

שלב זה מגיע לפני כל דבר אחר. אבק יחדור לך לעיניים יותר פעמים מכפי שתרצה לספור, והאוזניים שלך יצלצלו יותר מפעם אחת לאחר עבודות הקידוח והחיתוך. אתה לא תרצה להתעסק יותר בהתקנת דק על בטון, ותרצה למנוע נזק.

זהו מקור משמעותי לדאגה, ולכן יש לוודא שאתה משתמש בזוג משקפיים טובות על מנת לאטום את החלל בין העיניים לבין העור, כמו גם אטמי אוזניים טובים.

עשה לעצמך טובה, ורכוש זוג הניתן להסרה בקלות, כך שגם אם הידיים שלך מלוכלכות, לא תזהם את עורך בפעמים הרבות בהן תצטרך להסיר ולהרכיב את האטמים.