יתרון משמעותי על דק מעץ

במהלך השנים פותחו הרבה מאוד תחליפים סינטטיים למוצרים שבעבר נהגו לייצר באמצעות שימוש במשאבים טבעיים בלבד. גם דק, שניתן היה לרכוש בעבר אך ורק כשהוא מיוצר מעץ טבעי כגון אורן או איפאה, ניתן כיום למצוא בצורה סינטטית. למעשה, הדק הסינטטי איננו מבוסס על חומרים מלאכותיים בלבד. מדובר בשילוב בין שבבי עץ ונסורת לבין פולימריים מסונתזים, שילוב שיוצר מוצר מנצח.

יתרון לצרכן ולסביבה

דק סינטטי, לעומת דק מעץ, מאפשר קבלת מוצר ידידותי יותר לסביבה. אין צורך לכרות עצים וניתן לנצל באופן מיטבי חומרי גלם שהם תוצרי לוואי של תעשיית העץ הקיימת. אך לא רק מבחינה סביבתית מדובר ביתרון. גם עבור הצרכן, הדק הסינטטי מהווה בשורה חשובה, מבחינת עלות וגם מבחינת תחזוקה.

מבחינה צרכנית, דק סינטטי אמנם איננו מוצר זול יותר ביחס לחלופה הטבעית, אולם לטווח הארוך הוא הרבה יותר משתלם. דק סינטטי אין צורך לתחזק, אין צורך לתקן ואין צורך לצבוע או לשמן. עלות ההשקעה הנדרשת לשם טיפול במוצרי עץ טבעיים גבוהה למדי. צריך לבצע טיפול נגד מזיקים, צריך לרכוש צבע מיוחד, צריך לבצע מפעם לפעם תיקונים שנובעים מהתנפחות או מסדקים.

מובן מאליו שלא רק חיסכון כספי טמון בעובדה שדק סינטטי נחשב לעמיד כל כך. דק סינטטי בגינה או במרפסת אינו מצריך עבודה או מאמץ. שיוף של דק עץ שנפגם בשל לחות והופיעו עליו כתמים, צביעה בצבע מיוחד או שימון להגנה – כל אלה אינן פעולות שמתבצעות מאליהן. מי שמעדיף את החיים הקלים, מי שאינו רוצה לבזבז זמן בתחזוקה כאשר אפשר להימנע מכך באמצעות פתרון סינטטי, מבין את היתרון של הדק הסינטטי.

סינטטי במראה טבעי

דק סינטטי אמנם אינו נראה בדיוק כמו העץ הטבעי, אולם יצרנים מובילים מסוגלים לייצר כיום מראה כמעט מדויק. יש בנמצא דוגמאות שונות לבחירה, כך שאין המדובר בפשרה מבחינה אסתטית. מי שמעדיף דק בהיר, מי שנחוץ לו דק כהה, מי שמעדיף צבעי ביניים – את הכל ניתן למצוא. סינטטי במראה הטבעי? כיום זה אפשרי.