דק עץ – יתרונות וחסרונות

Depositphotos_59024753_m-2015

בבחירת דק לבית, לפני שמקבלים החלטה סופית ומבצעים הזמנה, כדאי להכיר יותר לעומק את עולם הדקים, להכיר את סוגי הדקים השונים, ההבדלים המשמעותיים ביניהם ושלל האפשרויות העומדות בפניכם בנושא עיצוב, עמידות, מחיר, התקנה וכדומה. דק עץ הוא למעשה הדק הקלאסי שעשוי מרצועות של עץ, המוצמדות זו לזו ויוצרות משטח שאיתו ניתן לרצף כל שטח חיצוני מסביב לבית. לדק העץ ישנם שורה של יתרונות וחסרונות שאותם יש לבחון ביחס לפתרונות אחרים כמו ריצוף אבן או דק סינטטי.

המגע הכפרי, האווירה הכפרית והמראה הכפרי של דק עץ

היתרון הגדול והבולט ביותר של דק עץ הוא שהוא עשוי מעץ. לעובדה שמדובר בדק עץ קלאסי ישנה השפעה על המראה הכפרי של הדק, על תחושת המגע שלו, על הריח שהוא מפזר בסביבה, והאווירה הכפרית האותנטית שהוא מייצר ומספק. עם היתרון הזה של דק עץ פשוט אי אפשר להתמודד, ואין שום פתרון חלופי אחר שיודע לספק את הערך הזה, ערך שנחשב על ידי רבים לערך מרכזי ומנחה בבחירת דק עץ. לדק עץ ישנם יתרונות נוספים אם כי הם יותר יחסיים בהתאם לפתרון החלופי שבוחנים.

חוזק ועמידות יחסיים של דק עץ

כך למשל, כאשר מדברים על דק עץ אורן, מדובר בדק בעל רגישות גבוהה יחסית לדפורמציות ועיוותים לאורך זמן, לבטח כאשר מדובר בהשוואה לריצוף אבן, שיש או קרמיקה, אך לא ברמה של דק סינטטי למשל. לעומת זאת, יש באפשרותכם להשקיע בדק עץ איכותי ועמיד עשוי עץ איפאה, שהוא עץ מאוד חזק ועמיד לאורך זמן, ויכול לספק לכם פתרון לאורך עשורים מבלי לדאוג לדפורמציות או עיוותים שיפגעו בחוויה או באסתטיקה של הדק.

רמת מחירים יחסית של דק עץ

גם נושא המחיר הוא עניין מאוד יחסי ויכול להיחשב כיתרון וחסרון בכל מכלול השוואה שתעשו. אם אתם משווים את דק העץ לדק סינטטי, סביר להניח שמרבית הדגמים שתבחנו יהיו יקרים יותר מדק סינטטי, ובדרך כלל תהיה לכך גם הצדקה לאור היתרונות המפורטים לעיל. יחד עם זאת, אם אתם מחפשים פתרון חזק, עמיד, איכותי ואסתטי, דק עץ הוא פתרון זול יותר משמעותית מאשר ריצוף אבן או קרמיקה.