שקט נפשי בכל הנוגע לתחזוקה שוטפת

התקנה של דק בגינה יכולה לשפר מאוד את האסתטיקה ואת היופי ולהוסיף הרבה מאוד חן והרמוניה. את הדק אפשר לשלב עם פרגולה או עם סוכך, וכדאי להקדים ולהחליט באילו מידות מעוניינים. אך עוד לפני לקיחת מידות, כדאי להחליט באיזה דק מעוניינים – דק מעץ איפאה? דק מעץ אורן? אולי דק סינטטי? מסתבר שרבים מעדיפים לוותר על דק עשוי עץ ולבחור על פני אפשרות זאת את הדק הסינטטי. הסיבה לכך פשוטה: הפתרון הסינטטי יכול להבטיח שקט נפשי בכל הנוגע לתחזוקה שוטפת – זה נוח וגם חסכוני.

בלי שמן ובלי צבע

דק שעשוי עץ יכול להיות אמנם פתרון מאוד יפה ומאוד נוח, אבל לעץ טבעי יש חיסרון אחד מרכזי. גם העץ המעובד המשובח והאיכותי ביותר אינו יכול להחזיק מעמד כפי שהוא, ללא תחזוקה לפחות פעם בשנה ולפעמים גם פעמיים ויותר. תחזוקה של דק עץ, שאין צורך לבצעה כאשר מדובר בדק סינטטי, כוללת שימוש בשמן מיוחד למניעת התנפחות ונזקים הנובעים מלחות.

אין צורך לשמן כלל דק סינטטי, מפני שהוא חי בשלום עם לחות ועם מים. גם אם הקרקע בגינה לחה וגם אם הדשא הסמוך נוטף טל – הדק הסינטטי נשאר עמיד כפי שהוא. גם הגשם אינו מפריע לדק, וכך גם קרינת השמש – אפילו שמש ישירה. גם במשך עשרים שנה ויותר יישאר דק סינטטי איכותי כפי שהוא וישמור על מראה חדש. בשונה מעץ מעובד, שמשנה את צבעו ולעיתים גם נסדק כתוצאה מקרינת השמש, דק סינטטי תמיד נשאר שלם. אין צורך לצבוע אותו שכן הוא אינו דוהה. אם הוא צובר לכלוך או אבק, אין כל בעיה לשטוף אותו במים. כל פעולת תחזוקה נוספת פשוט איננה נחוצה.

פתרון נוח וחסכוני

כדאי להתחשב בעובדה שתחזוקה שוטפת כרוכה לא רק בטרחה אלא גם בהוצאה כספית. דק סינטטי שאינו מצריך תחזוקה, למעשה חוסך כסף לאורך השנים. אין צורך לקנות צבע או חומרי שימון ואין צורך לבצע תחזוקה וטיפול כנגד מזיקים. זה קל, זה נוח, זו הדרך לראש שקט באמת.