דקים – דרך נהדרת לחיפוי משטחים בגינה

גינה

דקים מהווים תחלי, יוקרתי לומר, ויש ואמרו טרנדי, לדשא האורגאני. הם מהווים תחליף חסכוני לטווח הארוך, לכל סוג דשא שתבחרו. דקים מאפשרים דרך מעולה לתיחום בריכת שחייה וסימון שבילים בגינות. ניתן להשתמש בדקים כחלק מפרגולה, כמו גם כמשטח שיזוף מוגבה, על הגג או בגינה. מחסני עצים הינם מקום נהדר לרכוש בו עצים שונים, בעיקר את אלו המיועדים להתקנת דקים. במחסני עץ תמצאו מומחים לדקים שישמחו להעניק לכם ייעוץ ומידע נוספים הנוגע, כמובן, לדקים. תוכלו גם לרכוש שם ציוד נלווה הקשור בהרכבת דק: פרזולים, ברגים, צבעים, שמנים ועוד.

התקנת דקים לגינה

לרוב, את הדקים לגינה מתקינים על תשתית עשוית קורות עץ או מתכת. ישנה חשיבות מכרעת לבניית תשתית יציבה וחזקה, לטובת שמירה על הדק, כמו גם ליצירת משטח בטיחותי נוח. אין להניח את הדק במישרין על אדמה חשופה. בנוסף, בניית תשתית מוגבהת נדרשת לטובת הרחקת הדק מאחוז הלחות הגבוהה שבאדמה, כמו גם מהעשבייה הצומחת תחתו.

תחזוקה של דקים לגינה

דקים לגינה דורשים תחזוקה וטיפול תקופתיים, כאשר הטיפול יתבצע לרוב פעם בשנה. תחזוקת דקים אינה מסובכת – זוהי פעולה פשוטה למדי, הכוללת ניקיון הדק ושימונו בשמן בונדקס, המיועד לדקים. חשיבות השימון הא בשמירה על פני שטח הדק, כמו גם החזרת מראו המבריק והרענן, זאת לאחר חודשים ארוכים של חשיפה לשמש. תחום הבנייה עם עץ התפתח משמעותית בעת האחרונה בארץ, בעיקר הדות לביקוש הגדל.

התאמת הדק לגינה שלכם

בחצר הבית ישנם אזורים שונים כאשר ניתן להניח דק מתאים לצדו של כל אחד מהם. בעוד עבור שביל הגישה לפתח הבית מתאים סוג מסוים של דק, הרי שסביב הבריכה יתאים סוג אחר. מומחה הקרוי מעצב גינה ידע לבחור את סוגי הדק המתאים, תוך התאמה בצבע ובמראה לפרגולה ולגדר המקיפה את הבית. ראוי לציין כי דקים משתלבים טוב עם דשא, או צמחייה אחרת בעלת צבעים מגוונים. דקים ייראו מעולה בצמוד לג'קוזי או על שפת הבריכה. את הדקים אפשר להפוך למשטח דריכה עיקרי בחצר הבית. כמו טוב ויפה שקיימות אפשריות מגוונות להתקנת דקים בגינת הבית.

התקנה מקצועית של דקים

בגינת הבית ישנן פינות אליהן השמש מתקשה להגיע ואף דשא או צמחיה אינן צמחים שם. דק מותאם יוכל בקלות לפתור את הבעיה. הרכבת הדק מבוצעת באופן מקצועי, על-ידי מומחים לדבר, שכבר התקינו כמה וכמה דקים בחייהם.