איך מעצבים ובונים דק לחצר

DANA_34-Medium

אם תמיד קינאתם בדק של השכן ורציתם שגם לכם תהיה פינת חמד מטופחת בה תוכלו לשבת בסוף יום, בשבתות לארח וליהנות מהחיים, הגיע הזמן שגם בחצר שלכם יהיה דק ראוי ויפה. אז כיצד בונים דק לחצר וכיצד מעצבים את הדק בצורה מושקעת ומעניינת שתגרום לשכן שלכם לחשוב שהדק שלכם ירוק יותר? מספר טיפים ועצות בהמשך.

כיצד מתכננים את הדק

בתחילה חשוב לבחור את החומרים לבניית הדק, בחרו את סוג העץ המתאים לכם ואת התקציב לעץ הנכון עבורכם. ישנם עצים יקרים יותר וישנם זולים ויש לבחור את העץ לפי עמידותו ולעיתים חשוב להשקיע בעץ שלא תצטרכו להחליף בתכיפות על מנת שיחזיק שנים רבות. כאשר אנו מתכננים את בניית הדק חשוב שנבחר היכן אנו רוצים להציב את הדק, האם ימוקם על מדשאה, על בטון על אדמה? בכל מקרה חשוב כי האזור יהיה מבודד מלחות וחשוב להכין יציקת בטון מתחת לדק על מנת לאפשר יציבות לדק.

DANA_34-Medium

האם יש להיעזר במעצבים שבונים דק לחצר?

אנשים רבים שבונים בתים או מבנים חדשים נעזרים במעצבי פנים ובאדריכלים על מנת לבנות את הדק כחלק מהמכלול של הבית, אך במקרים שאנו רוצים להוסיף דק לא תמיד יש צורך להיעזר במעצבים וניתן לבנות באמצעות אנשי המקצוע או לבד עם ייעוץ ושרטוט מוקפד שתכינו מראש. חשוב לתכנן את גובה הדק בצורה שיהי נמוך מגובה הבית ולתכנון מדרגות נכונות במידה ויש צורך בהן.

כיצד מתבצעת תחזוקת הדק

כאשר החלטתם לבנות דק יש לקחת בחשבון כי דק יש לתחזק פעם בשנה על ידי ניקוי שיוף וקרצוף. את הדק מומלץ לצבוע בצבעים מיוחדים על בסיס שמן המתאימים לקורות הדק המיוחדות ואת התחזוקה שלו ניתן לעשות לבד או באמצעות איש מקצוע. בכל מקרה ככל שתבחרו חומרי גלם איכותיים יותר – כך התחזוק יהיה פחות נחוץ.

איך אפשר לעצב את הדק

עיצוב הדק הוא החלק הכיפי בבניה, שכן את הדק אפשר לעצב בצורה של הנחת הקורות באופן ישר, בצורה אלכסונית, בצורה של שתי וערב ובמשחקי זוויות שונים, אפשר גם לשחק עם צבעי קורות העץ ולצבוע את הדק בצבעים שונים. לתחימת אזור הדק ניתן לבנות גדר מאותם חומרי הגלם שנעזרתם בהם לבניית הדק או גדר במבוק המאפשרת מראה טבעי עם חומר גלם קל לתפעול ועבודה. ובנוסף אפשר להקים גגון קטן מעל הדק באמצעות צילייה או פרגולה עליה ניתן לשתול מטפסים שיאפשרו גם הם הצללה נוספת ופרחונית. על הדק ניתן להניח בכל פינה עציצים יפים וגדולים, נורות לד ופנסים סיניים לאווירה בשעות הערב, ניתן להניח כסאות גן לבנים שולחן קפה ונרות דקורטיביים. ולאוהבי האווירה הרגועה אפשר להניח כסאות נוח ושטיחונים על גבי הדק למראה הלא מחייב.